...

...

Pazartesi, Mayıs 04, 2015

Ev Turu / Bahar TemizliğiYarım bıraktığım taslak yazıları aldı başını gidiyor. Anlatacak şeyler de biriktikçe birikiyor. Neylersin ki bu aralar aklım bir karış havada. Yaza kadar fit olmayla bozdum aklımı. Düzenli olarak yürüyüş yapıyorum. Bir de az yiyorum ama ne hikmetse mutluyum. Aslında yaşanan mutluluk hissi benim açımdan hayra alamet bir durum değil. Yemeyi çok seven, boğazına düşkün, tam bir lezzet avcısı boğa kadını için anormal bir şey bu. Allah sonumuzu hayır etsin :) 

Sıcaklar da birden bastırıverdi. Yaz sıcaklarını sevmeyen birisi olarak aniden mikrodalgaya atılmış gibi hissediyorum. Bir aya kalmaz iyice pişerim, enerjim de düşüverir. Bir de eğer benim gibi sabahtan başlayıp öğleden sonraya kadar güneş alan bir evde yaşıyorsanız, havaların ısınmasının cinnet problemini beraberinde getirmesi de olasıdır.

Diğer yandan havalar jet hızıyla ısınınca sıkı bir bahar temizliği yapmak şart oldu.

Temizliğe başlamadan önce genelde plan yaparım ben. İşe nereden başlayacağımı bilmek ve yapacaklarımı bölümlere ayırmak işimi oldukça kolaylaştırıyor çünkü. Dağınık yapılan her iş gibi iyi planlanmayan ev temizliği de bana göre insanı oldukça yoran bir şey. Bu sebeple planlı programlı temizliği alışkanlık haline getirdim.

Bir de şu blogun işlerini düzenli hale getirsem fena olmayacak aslında ama kısa bir süre daha nafile bir niyet. Öyle görünüyor ki bu aralar yoğun şekilde temizlik işleriyle meşgul olacağım. 

Bu çok zaman harcayıp elle tutulur hiçbir şey anlatamadığım postuma daha fazla temizlikten kaytarmadan son vermek istiyorum. Bir ara aklıma getirip "ah şunu da yazsaydım keşke" diyeceğim muhtemelen ama tamam tamam sustum gidiyorum.

Ama size güzel bir ev detayı ekleyerek :))

images : // el mueble

4 yorum:

 1. bahar temizliği gibisi varmı.. açın pencereleri ohh mis gibi:)
  kolaylıklar dilerim..
  kareler yine şahane..

  YanıtlayınSil
 2. Bu yıl ki bahar temizliğini nasıl sevdim anlatamam.Ne kendimi dar zamana sıkıştırıp yordum paraladım ne de zorlandım.İzindeyken yaptım her şeyi mis gibi oldu ev ve ben her anının keyfini çıkardım.Yoksa çalışırken hafta sonuna sıkışan temizlik ,alt üst olmuş bir ev beni daha başlamadan yoruyordu.Temizlik bitti,fazlalıklar kaldırıldı ev hafifledi ben hafifledim resmen.

  YanıtlayınSil
 3. aynen her karesi Muhteşem en severek yaptığım içimin açıldığını hissettiğim temizlik bahar temizliğidir:) sevgilerle bloğunuzu takibe aldım bende beklerim
  beautybeybi.blogspot.com.tr

  YanıtlayınSil
 4. blog headerinizi nerden yaptınız? Bu arada yazılarınızı keyifle okuyorum.

  YanıtlayınSil

Pembe Yastık keyfine katıldığınız için teşekkür ederim...