...

...

Cumartesi, Haziran 11, 2016

İlham veren yazlık ev..

Özellikle yaz tatilini otelde değil de ev sıcaklığında geçirmeyi sevenlerdenim.

Doğayla çok yakın iletişim kurabilmek adına kendimize kaçış rotası istiyoruz son bir kaç yıldır. Sürekli bu isteğimden bahsettiğim için size fenalık getirmiş olabilirim. Ne kadar fazla dile getirirsen hedefine o kadar çok yaklaşıldığına inananlardanım.. o yüzden daha çok duyabilirsiniz benden bu isteğimi :)

Bu rotaların başında Foça geliyor..

Foça'nın sakinliğini, doğallığını çok seviyorum. Ege'nin diğer tatil sahillerine göre daha tenha çünkü. Her fırsatta soluğu Foça'da alıyor ve yenilenmiş olarak şehre geri dönüyoruz. Büyük şehirdeki kalabalık ve hızlı tempodan sonra burada ki huzur kendime gelmemi sağlıyor. Sonra içimden iyi ki Ege'deyiz diyorum...Şimdi konumuza gelecek olursak; yazlık evlerde özellikle mobilya ve aksesuarları daha yalın tutup ferahlık hissi arayanlardanım. Bence dekorasyonda yapılan en büyük hatalardan biri, insanların ihtiyacından çok ve düşünmeden fazla nesne/ obje kullanması, sahip olunan dokuya uyumsuz ve dengesiz dekorasyon ögelerinin seçimi diye düşünüyorum.

Şimdi şu eve bakacak olursak; yazlık ev anlayışından uzaklaşmadan, mekanın bütünlüğü bozulmadan projelendirilmiş, sakin ve huzurlu renklerin kullanıldığı bir yaşam alanı yaratılmış, belli bir tarzın esiri olmadan az ve öz eşya ile dekore edilmiş.

Ben çok beğendim. Benim gibi umarım size de ilham kaynağı olur..


5 yorum:

 1. Çokça yapılan dekorasyon hataları konusundaki tesbitine katılıyorum.
  Bu evin bana da ferahlık ve dinginlik hissi verdiğini söylemeliyim. Yalnız Begonvil inanılmaz dökülen bir çiçek olduğu için teras gün boyu öyle temiz kalmaz benden söylemesi ☺️

  YanıtlaSil
 2. Ev çok hoş da ben begonvillere vuruldum. Allah'ım balkonumdaki begonvillerim artık kendine gelsin n'olur. Şöyle bir güzel çiçeklenip sarsın her yanı.

  YanıtlaSil
 3. derin bir ohhh çektim akşap mavi panjurlara ve uçuşan tüllerin arasından bakan lavantalara...

  YanıtlaSil
 4. Such a wonderful country house!

  http://beautyfollower.blogspot.gr/

  YanıtlaSil
 5. bak yine aynı yerdeyim, mavi panjur ok. Benim bahçeli evin panjurları budur! yazdım buraya:)

  YanıtlaSil

Pembe Yastık keyfine katıldığınız için teşekkür ederim...