...

...

Perşembe, Aralık 18, 2014

Sadeleşmek Lazım
Şu sıralar sadeleşmeye takmış durumdayım. Bazen o kadar çok gereksiz ve ihtiyacım olmayan şeyler almışım ki üstüme üstüme gelmeye başladılar. Bugün ardiye'yi bir düzene sokayım dedim. Eşimin tamir edeceğim diye ayırdığı eşyalar, benim biriktirdiğim boş kutular, Kaan'nın artık kullanmadığı kırık oyuncaklar, yarım bıraktığım boyanmamış ahşaplar sanki amacı dışında ne varsa oraya atılmış gibiydi. 

Bugün günümü ardiye temizliğine ayırarak, üzerimde ki yükten ve gereksiz eşyalardan kurtulmuş oldum :) Düzenli olarak yapılan dip bucak temizlik ruhu hafifletiyor sanki..

İşimi bitirip bloga yeni yıl dekorasyonu için resimler ekleyeyim derken; ferah, tazelik hissi veren bu evi görünce vazgeçtim. Hazır ruhum hafiflemişken şöyle içimizi açacak bu evi paylaşmadan olmaz tabi ki..

Ben sevdim, umarım siz de seversiniz..images #Micasa#


10 yorum:

 1. Kolay gelsin diyeceğim ama işi bitirmişsin bile.Ne çok şey saklıyoruz değil mi.Seçtiklerin yine çok hoş huzur veriyor,iç açıyor.Sevgiler canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bitirdim Baharcan :) bir de aşağıya in çöpe at, tekrar çık derken yorucuydu. Ama ferahladım..
   Beğenmene sevindim, ver bir yanak :))

   Sil
 2. Dediğiniz gibi böyle dip bucak temizlikler insana iyi geliyor, yılda birkaç kez yapmalı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle ruhumda bir hafifleme oldu ki sormayın..sık sık yapmalı :)

   Sil
 3. hem ev,hem ruh temizliği,bir de blog rahatlaması:)
  daha ne olsun,miss

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle :) bu temizlik işi ruha çok iyi geliyor gerçekten.

   Sil
 4. Bende sevdim Sebicim ;-) Uzun yillar expat olarak yasayinca sadelige cok alisiyor insan, kesin donus yaptigimizda ilk is fazlaliklardan kurtulamak oldu...

  YanıtlaSil
 5. Beğenmene sevindim Ayfercim :) Eskiden daha düzenli aralıklarla kullanmadığım eşyaları ya birilerine verir ya da kullanılmayacak gibiyse atardım. Bu yıl fazla tembelim galiba. Ne zamandır aklımdaydı. Yaptım ve rahatladım :)) ohh dünya varmış

  YanıtlaSil

Pembe Yastık keyfine katıldığınız için teşekkür ederim...