...

...

Pazartesi, Eylül 26, 2011

☀ Özlem ☀..........

...................Eve dönmek harika bir duygu. Mevsimlerden sonbahar gelmiş İzmir'e, yaz çoktan terk etmiş buraları.

 
Uzun yıllardır yaz tatillerimi ailemle birlikte geçirmiyordum. Kaan Batu'nun yaz sıcaklarından çok etkilenmemesi için tatilimizin büyük kısmını yayla da geçirdik.

İzmir'e taşınmadan önce, çalışma hayatında olduğum dönemlerde buranın bana her zaman verdiği sessizliğin, huzurun enerjisini biriktirip biriktirip, kendimi yeniden büyük şehrin kucağına atardım. Çoğu zaman sıkıldığımı söylesemde  aslında gerçekten orada mutlu ve üretken olduğumu şimdi anlıyorum.
Meyve ağaçlarının altına uzanıp kitap okumak kadar keyifli ne olabilir ki....yada yiyeceğin biberi toplamanın hazzını ne verebilir ki....  Egzos kokusunun hiç bilinmediği yollarda yapılan uzun yürüyüşlerden sonra dönülen sıcacık bir ev...... çocukluk arkadaşlarımla yaptığım uzun sohbetlerin verdiği mutluluğu ne verebilir ki.....

Yaz'ın en bunaltıcı zamanlarında,  yağmurun, sırılsıklam olmak isteyeceğiniz cinsten kocaman yağdığı, deli gibi esen rüzgarında, her geçen dakika yağmurun yeşili daha koyuya boyadığı ağaçlarında hayal kurmaya doyamadım.

Şimdi mevsimlerden sonbahar, bir yağmur yağıyor bir güneş çıkıyor ama ben hava durumu ile uğraşmayı çoktan bıraktım yeni bir hayalin peşindeyim.

Döndüğümuz nokta aynı görünse de, asla aynı değil. Biz bir yerlerde koştururken, zamanla yarışırken, ya da akıntısına kendimizi bırakırken, zanneder misiniz ki evde, başladığımız noktada zaman durmaktadir. Durmuyor ve akıp gidiyor.......Kaan batu 15 gün sonra 1 yaşına giriyor. Yazarken bile burnumun direği sızladı...

Ahhh İzmir... içine çekerken sonbaharı, beni de aldın bilinmezlere... 

.....................Neyse

Geleli 3 gün olmasına rağmen çamaşır, ütü, temizlik derken kendime gelemedim. Biliyorum bu yazım bir dönüş yazısından çok "ben" ile ilgili oldu ama merak etmeyin kısa zaman sonra kendime gelirim.

Şimdi müsadenizle sizler ben yokken neler yapmışsınız, bir gözatayım.......

Tekrar herkese merhaba....

12 yorum:

 1. Böyle bir yaz geçirebilmek için nelerimi vermezdim.. Hatta uzun zamandır kafamda bundan sonraki hayatımı işte tamda senin anlattığın şekilde küçük bir kasabada geçirebilmenin planlarını kurmakla meşgulüm. Biliyorum çok zor ama hayali bile rahatlatıyor insanı.
  Neyse....
  Eee o zaman sana hoşgeldin Kaan'a da maşallah diyelim:)

  YanıtlaSil
 2. Hoşgeldin Sebiciğim ! Sahi Kaan Batu o kadar büyüdü mü ?Şimdiden kutluyorum delikanlıyı. Ömrü uzun ,şansı açık,kısmeti bol olsun ! Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 3. Hoşgeldiniz. Eğlenceli ve dingin bir tatil olmuş belli. Senin adına sevindim...

  YanıtlaSil
 4. Hoşbulduk ;)
  ya sorma nohut betonların arasına dönünce insan kocaman bir iç geçiriyor...hayalimize kavuşma hayali içindeyim ;))

  YanıtlaSil
 5. Canım colettecim hoşbulduk...
  büyüdü de tosbik tosbik yürüyor bile ;)Güzel dileklerin için teşekkürler...öpüyoruz en kocamanından

  YanıtlaSil
 6. Suhuba; t.ederim hoşbulduk ;) evet öyle oldu....

  YanıtlaSil
 7. Hoşgeldin,Sebiciğim..
  Ne kadar da çabuk büyüyorlar,oysa hastane heyecanını taşıdığın yazıları daha dün okumuş gibiyim..
  Doğumgününüz kutlu olsun,
  sevgiler.

  YanıtlaSil
 8. hoşgeldin canım çok şanslısınki böyle bir koca yaz geçirmişsin:)

  YanıtlaSil

Pembe Yastık keyfine katıldığınız için teşekkür ederim...