...

...

Pazartesi, Mayıs 23, 2011

Benim için kırmızı...

Kırmızı sevdam nerde başladı acaba diye düşünüyorum, ama bulamıyorum... seviyorum işte...  belki de burcum gereği seviyorumdur bu rengi, sonuçta boğa kadınıyım... illaki astrolojiyle bir bağlantı kuracağım ya ;) olmazsa olmaz. Bazı insanlar hiç sevmiyor bu rengi onları anlayamıyorum, kırmızı sevilmez mi ya? bir dudağa, bir tınağa kırmızıdan daha fazla yakışabilecek bir renk var mıdır? hem kırmızı çok yönlü bir renk değil midir? gerektiğinde çok eğlenceli, gerektiğinde çok çekici bir renk olabilir hatta daha nicesi olur. Aşkın, tutkunun rengidir kırmızı, sevgiyi anlatırken de hep kırmızıyı kullanır insanlar.
Kalbide temsil etmiyor mu?
Aynı zamanda tehlikenin de rengidir kırmızı... ama ben kırmızıyı bu sebeplerden sevmiyorum, ben kırmızıyı seviyorum çünkü özgüvenli bir renk, göz alıcı, çarpıcı, enerjisi yüksek ve bana kendimi iyi hissettiriyor. Kırmızı topuklu ayakkabı, kırmızı bir elbise, kırmızı ruj, kırmızı oje vb. bunlardan biri bile kendinizi iyi hissetmenize yeter. Herkese de yakışır kırmızı... esmerine de yakışır, beyaz tenlisine de. Kırmızı yeni bir yılın da başlangıç rengidir. Kırmızı kısaca hayattır benim için. Her neyse seviyorum kırmızıyı işte...

Benim için kırmızı böyleydi, ya sizin için? 

Herkese de kırmızılı haftalar ;)


11 yorum:

 1. çocukken kırmızı rugan ayakkabılar giymiş olsamda evimizde barınmazdı kırmızı, sonra sonra sevdiğim, evlendikten sonra evimde özellikle mutfağımda kullanmaya başladığım bir renk, kırmızı ojeye ve kırmızı gözlüklere laf söyletmem ama :))))

  YanıtlaSil
 2. Ah! Ahucum kırmızı rugan ayakkabılarımı unutmuşum ;)ha ha
  Her kızın mutlaka bir kırmızı ayakkabısı vardı dimi? ama tatlım o kırmızı gözlük sana ne kadar çok yakışıyor bir bilsen ;) sewimli şirine seni ;))

  YanıtlaSil
 3. özellikle krem rengiyle uyumuna bayılıyorum,yansıttığın ayrıntılar çok hoş...
  gözlere şenlik...

  YanıtlaSil
 4. kırmızıyı dekarasyonda çok seviyorum çok güzel fotoğraflar bunlar ayrıntılar her zaman ortama güzellik katıyor

  YanıtlaSil
 5. Birazı da benim için olsun:))
  Şu çiçekli kitap- defter kaplarına,beyaz sandalyeye takılı çantaya ve kirazlı masa örtüsüne bayıldım...

  YanıtlaSil
 6. Kırmızı benim burcumun rengi ama ben maviciyim.
  Çok insanda kırmızı tutkusu vardır ,fotolar birbirinden hoş!

  YanıtlaSil
 7. Bende çok severim kırmızıyı. Kırmızı olmayan bir dünya çocuksu, eğlenceli, çekici, heyecanlı, tutkulu,azimli olmaktan uzak kalır. Kırmızısız bir hayat düşünemiyorum.

  YanıtlaSil
 8. oje, ruj, elbise, ayakkabı, çanta, iççamaşırı...ne olursa olsun...dişidir kırmızı :)

  YanıtlaSil
 9. kırmızı...benim yaşamımda da önemli bir renk,asla vazgeçemeyeceğim kadar önemli üstelik...
  görseller çok güzel her zamanki gibi:)

  YanıtlaSil
 10. Ben bu kirmizilara bayildiiiiim....nefis

  sevgiler

  zehra

  YanıtlaSil
 11. Kırmızı topuklu ayakkabılar dedin... ve beni bitirdin.Görseller çok güzel, bir an önce eve gidip onu oraya bunu buraya dekor değişikliği yapasım geldi :)

  YanıtlaSil

Pembe Yastık keyfine katıldığınız için teşekkür ederim...